Producent materiałów termoizolacyjnych i uszczelniających

Materiały Ogniotrwałe dla Przemysłu

PRODUCENT

uszczelnień technicznych

Materiały Ogniotrwałe dla Przemysłu

PRODUCENT

uszczelnień technicznych

Materiały Ogniotrwałe dla Przemysłu

Arrow
Arrow
Slider

Taśma hamulcowa BAC

tasma-hamulcowa-bac-logo

Budowa taśmy hamulcowej typu BAC :

Taśma hamulcowa BAC jest taśmą tkaną z przędz ceramicznych o bardzo cienkich włóknach elementarnych zbrojonych drutem mosiężnym .Drut ten ma za zadanie wzmocnienie mechaniczne oraz odprowadzenie ciepła tarcia ze strefy roboczej .Specjalny splot wielowarstwowy zapobiega rozwarstwianiu okładziny pod wpływem wysokich obciążeń w trakcie hamowania.Nasączenie tak utkanej taśmy wysokojakościową kompozycją naturalnych i syntetycznych żywic daje w efekcie niezawodny i wysoce jednorodny materiał cierny.

 

Zastosowanie :

Tkana bezazbestowa taśma hamulcowa BAC jest przeznaczona do stosowania w hamulcach bębnowych ciężkich maszyn , gdzie wymagane są duże siły hamowania , występujące w czasie pracy podwyższona temperatura oraz w miejscach , w których konieczna jest wysoka niezawodność materiału ciernego.

 

Charakterystyka techniczna :

Dopuszczalne parametry pracy tkanej taśmy hamulcowej BAC :

maksymalny nacisk jednostkowy przy przyleganiu okładziny do bieżni hamulcowej – 1,2 MPa
maksymalna prędkosć obwodowa bieżni hamulcowej – 20 m/s
maksymalna temperatura pracy ciągłej – 350 °C
minimalny współczynnik tarcia kinetycznego – 0,40

Uwaga : dla prawidłowej oceny temperatury pracy należy uwzględnić nie tylko temperaturę otoczenia , w którym okładzina hamulcowa jest zamontowana ale również wzrost temperatury będący efektem wydzielania się ciepła tarcia w strefie pracy. W przypadku intensywnego hamowania temperatura może lokalnie wzrosnąć nawet o 200°C .

 

Uznania i dopuszczenia :

Okładzina hamulcowa BAC posiada dopuszczenie nr GM-15/12 wydane przez Prezesa Wyższego Urzędu Górniczego do stosowania w maszynach wyciagowych górniczych wyciągów szybowych.